Koledar dogodkov

Dogodek: Festival češenj v Lokavcu

Datum: 07.06.2013 - 09.06.2013

Kraj: Lokavec
Lokacija: Lokavec

Organizator: KGZ Nova Gorica, KS Lokavec, lokavška društva in pridelovalci

Petek, 7. junij 2013

ob 15:00 - Odprtje razstave češenj, pozdravi in podelitve nagrad za najdebelejšo češnjo in najlepše urejen nasad Zgornje Vipavske doline in Komenskega Krasa  

ob 15:30 - Voden ogled po razstavi – Ivan Kodrič in Erika Komel - Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica

od 17:00 do 19:00 predavanja

·        Pridelava češenj v svetu - Dr. Nikita Fajt - Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica

·        Češnje v prehrani in kulinariki - Irena Vrhovnik - Kmetijsko gozdarski zavod Nova Gorica

·        Trženje češenj in priprava za trg doc. dr. Stanislav Tonjko - Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede Maribor

Sobota, 8. junij 2013

od 14.00 do 18.00  - voden ogled razstave

ob 18.00   zabava in ples z ansamblom PRIMA VERA

Nedelja, 9.junij 2013

ob 8.00 uri voden pohod med češnjevimi nasadi. Zborno mesto Turistična kmetija Černigoj. Pohod bo trajal predvidoma do 15 ure.   

od 10.00 do 13.00 - voden ogled razstave  

Vse dni prireditve bo postavljena kmečka tržnica in možnost nakupa češenj in  proizvodov narejenih in češenj. Za obiskovalce bo poskrbljeno s hrano,pijačo in zabavo. Večje  skupine naprošamo za vnaprejšnjo prijavo na na telefon 041 376 080 (Bogdan)

Organizatorji prireditve KGZS Zavod Nova Gorica, KS Lokavec in lokavška društva in pridelovalci češenj.

Lepo vabljeni!