Krožišče BIS v Ajdovščini slovesno predano v uporabo

datum: 21.03.2008
kategorija: Sporočila za javnost

Krožišče BIS je tehnični pregled uspešno prestalo že konec februarja, mnogi vozniki so ga že preizkusili. Prvo ajdovsko krožišče pa čaka še uradna predaja s krajšo slovesnostjo, ki bo potekala v sredo, 26. marca ob 13.00.

Prvo ajdovsko krožišče Prvi dogovori o izgradnji krožišča v Ajdovščini segajo v leto 2006, o velikem interesu Občine do reševanja težke prometne zagate na slabo preglednem križišču BIS pa govori tudi velik finančni delež, ki ga je bila pripravljena prispevati.
Dela, ki so se pričela konec septembra 2007 in končala konec februarja 2008, so obsegala preureditev obstoječega nesemaforiziranega štirikrakega križišča v krožno križišče s pločniki in kolesarsko stezo. V okviru izgradnje krožnega križišča je bila izvedena tudi meteorna kanalizacija, urejeni so bili vodovod, javna razsvetljava ter prestavljeni komunalni vodi. Izvajalec del je bilo podjetje Primorje, d. d. iz Ajdovščine.
Vrednost investicije, znaša 700.000 evrov, pri čemer je delež Ministrstva za promet, Direkcije RS za ceste približno 361.900 evrov oziroma 51,7% in delež občine Ajdovščina 338.100 evrov oziroma 48,3%.
Slovesnost ob predaji krožišča bodo oblikovali šolarji iz OŠ Šturje, program bo povezovala Urška Kranjc, trak bodo prerezali župan Občine Ajdovščina Marjan Poljšak, v.d. glavnega direktorja Direkcije Republike Slovenije za ceste mag. Gregor Ficko ter predstavnik izvajalca, domačega podjetja Primorje, po uradni predaji v uporabo pa se bodo prvi skozi novo krožišče zapeljali člani domačega Društva ljubiteljev starodobnih vozil Vipavska dolina. Občanke in občane Ajdovščine obveščamo, da bo na dan odprtja krožišča, torej v sredo, 26. marca med 12.00 in predvidoma 14.30 zaprta Bevkova ulica od krožišča do Osnovne šole Šturje. Za obvoz uporabite ulico Pot v Žapuže. Že vnaprej se zahvaljujemo za razumevanje in strpnost ter vas vabimo, da se nam pridružite na slovesnosti. Občina Ajdovščina