Že šestič pripeljal na Elizejske poljane

datum: 27.07.2015
kategorija: Novice

Vir: Facebook

Le malo je kolesarjev v karavani najtežje dirke na svetu, ki bi se francoske pentlje udeležili šestkrat in jo tudi končali, kar je uspelo trenutno najboljšemu športniku ajdovske občine, Kristjanu Korenu.

Tokrat je bil njegov nastop še toliko bolj odmeven, saj je bil v 14. etapi v igri za etapno zmago, za katero mu je zmanjkalo vsega 3,5 km. Ciljni klanec je bil za Korena prestrm, tako da so ga zasledovalci ujeli. Kljub temu pa je s 14. mestom 14. etape letošnjega toura dosegel svoj najboljši etapni rezultat. Koren je v skupnem seštevku dosegel 64. mesto. Očitno je bil tokrat dobro pripravljen, saj je tudi po njegovem mnenju dirka minila zelo hitro in brez večjih pretresov.  Preko spletnih omrežij se Koren svojim navijačem zahvaljuje za podporo.

Že drugo leto zapored se je na Elizejskih poljanah odvijala tudi ženska dirka, na kateri je letos kolesarila tudi Ajdovka Polona Batagelj. Po padcu v zadnjem krogu je dirko zaključila na 61. mestu.