Občina Radovljica na obisku v Ajdovščini
datum: 16.05.2025
kategorija: Novice
Danes smo v prostorih Občine Ajdovščina gostili delegacijo Občine Radovljica, ki jo vodi župan Ciril Globočnik. Delovni obisk je bil namenjen izmenjavi izkušenj, vpogledu v delovanje ajdovske občinske uprave ter izpostavitvi primerov dobrih praks na področju upravljanja, razvoja in občinskih storitev.
Srečanje se je začelo v sejni sobi, kjer je prisotne najprej nagovoril župan Tadej Beočanin in predstavil ključne razvojne poudarke naše občine. Izpostavil je izjemno rast na področjih gospodarstva, prebivalstva in investicij, kar potrjuje tudi uvrstitev Ajdovščine na 3. mesto med najbolj razvitimi slovenskimi občinami po analizi ISSO . Poudaril je razpršena vlaganja v zdravstvo, šolstvo, stanovanjsko politiko, šport, kulturo in dediščino. Med večjimi projekti je omenil izgradnjo novega zdravstvenega centra z regijsko helikoptersko bazo , dozidavo osnovne šole Šturje, širitev poslovnih con ter pripravo namakalnega sistema, ki bo pomembno vplival na razvoj podeželja. Z optimizmom je predstavil tudi prihodnji projekt Biotehnopolisa, namenjen podpori visokotehnološkemu gospodarstvu .
Srečanje se je nadaljevalo z vprašanji in odprto razpravo, v kateri so sodelovali vodje posameznih oddelkov. Pogovor je potekal v sproščenem in sodelovalnem duhu, z željo po prenosu uspešnih rešitev iz ene lokalne skupnosti v drugo. Ob koncu srečanja se je župan Radovljice iskreno zahvalil za topel sprejem in pohvalil razvojne uspehe naše občine. Priznal je, da se tudi v Radovljici soočajo s podobnimi izzivi in jih rešujejo s premišljenimi in postopnimi koraki.
Župana sta si simbolično izmenjala darila, delegacijo Občine Radovljica pa je na krajši ogled Ajdovščine popeljala direktorica občinske uprave Mojca Remškar Planinc.









